Jak použít Heat Mapu

26.12.2017

Právě se chci zabývat nástrojem, který vám pomůže zjistit, která měna je ve velké nerovnováze vůči ostatním. Když se podíváte ne Heat Mapu, hned uvidíte, že Švýcarský Frank (CHF) oproti ostatní měnám dosti slábne. Na druhou stranu Kanadský dolar (CAD) zase hodně posiluje. (Úmyslně vynechávám exotické měny jako BRL, CNY apod., které já osobně vůbec neobchoduji a ani je nemám na platformě.)

Heat Mapa

Heat Mapa

Takže víme, že CAD posiluje a CHF klesá. To znamená, že když si najdeme pár CAD/CHF, tak víme, že by měl aktuálně stoupat a očekáváme, že bude stoupat i nadále, protože CAD posiluje a CHF ztrácí vůči ostatním měnám.

To ale neznamená, že teď budeme zběsile nakupovat na páru CAD/CHF. Pouze víme, že aktuálně tento pár posiluje. Ovšem, jako intradenní obchodník se mohu na tento pár zaměřit a vyhledat na něm vstup do dlouhé posice. Samozřejmě je potřeba vstupovat na nějaké logické úrovni dle našeho obchodního plánu a neobchodovat proti nějaké silné S/R úrovně nebo trendové lince.

Heat Mapa nám pouze pomůže rychle se zorientovat a najít si nejlepší měnový pár, kde je aktuálně sentiment nakloněn na jednu stranu.

Odkaz na Heat mapu máte tady, nebo můžete nahlédnout do online Heat mapy přímo tady dole:


Forex Heat Map by TradingView

Napsat komentář